Skomplikowane historie miłosne - Cała ja

Porywająca i refleksyjna opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych oraz o tym, że bardzo trudno uciec przed demonami przeszłości, a jest to wręcz niemożliwe.


Główną bohaterką powieści jest Milena. Pochodzi ona z bogatej rodziny i jest przyzwyczajona do tego, że wszystko ma na wyciągniecie ręki, nie musi się wysilać, aby coś zdobyć. Niestety, wbrew pozorom, jej życie nie jest usłane różami. Kobieta nie odnajduje szczęścia w gronie najbliższych, więc czuje się samotna i przede wszystkim brakuje jej miłości tego jedynego mężczyzny. Po śmierci ojca traci głowę dla jego przyjaciela Jacka, dużo starszego mężczyzny, który staje się dla niej uosobieniem męskości. Posiada cechy, jakich brakuje jej rówieśnikom, co bardzo imponuje bohaterce.

W powieści zostały też ukazane losy drugiej kobiety Pauli, która rzuca się w wir pracy, aby zagłuszyć ból po przeżytej tragedii. Praca fizyczna pozwala jej choć na chwilę odwrócić uwagę od problemów. Tak naprawdę niewiele o niej wiemy, ale podczas lektury powoli uchylamy rąbka tajemniczej przeszłości dziewczyny. Kobieta skrzywdzona przez życie widzi promyk nadzieli w osobie Paula. Ich związek ma nieco odmienny charakter od znajomości Mileny i Jacka. Rozwija się powoli, gdyż Paula jest bardzo nieufna i boi się, że znów zostanie skrzywdzona.


Milena i Paula - niby dwie osobne historie, ale jest coś, co je łączy. Odpowiedź na to pytanie starałam się znaleźć na kartkach książki, ale to wcale nie było łatwe. Losy kobiet wielokrotnie zaskakują i okazuje się, że mają ze sobą wiele wspólnego.

"Cała ja" Augusty Docher to opowieść o tęsknocie, miłości, marzeniach i walce z przeciwnościami losu. 
To również historia o miłości kazirodczej, wybaczeniu oraz podejmowaniu trudnych życiowych decyzji.
Zachęcam do lektury. Jest to książka obok której nie sposób przejść obojętnie.


Komentarze

 1. Będę ją niebawem czytać. Książka już czeka na mojej półce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawa, lekko zakręcona fabuła...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ksiazka bardzo ciekawa, porusza trudne tematy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Raczej nie dla mnie, wolę inne gatunki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, każdy ma swój ulubiony gatunek/rodzaj książek :)

   Usuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...