Jedwabna opowieść


Lektura tej książki  dostarczyła mi wielu wzruszeń, dlatego polecam ją  osobom lubiącym  czytać powieści  o trudach codziennego życia i niespodziankach,  jakie przynosi nam los. Fabuła jest oparta częściowo na autentycznych wydarzeniach związanych z prześladowaniem Chińczyków przez Amerykanów i po raz kolejny mogę powiedzieć , że życie  pisze najciekawsze scenariusze.

Akcja utworu rozgrywa się na dwóch  płaszczyznach i dotyczy żyjących  w odległych czasach bohaterek, które łączy tragiczna historia rodzinna.
Jedną z nich jest Chinka, zmuszona z powodu sytuacji  politycznej do ukrywania się pod przebraniem chłopca. Pierwsza scena jest drastycznym wstępem do historii, to moment, w którym rodzina jest zmuszona do ucieczki, a ojciec spycha przerażoną dziewczynkę ze statku do wody. Ten desperacki czyn rodzica pozwala małej zachować  życie, podczas gdy pozostali pasażerowie nie doczekali końca morskiej podróży. 
Mei Lien zostaje uratowana przez swojego późniejszego męża, ale ten niestety ginie na morzu. 
Kilka lat przed śmiercią męża na świat przychodzi synek, dla którego matka haftuje tradycyjny chiński strój i umieszcza na nim historię rodzinną, by przekazać ją potomnym i aby ludzie dowiedzieli się o tragedii Chińczyków nie tylko wypędzonych ze Stanów Zjednoczonych, ale w brutalny sposób zamordowanych - wyrzuconych do morza.
Po upływie wielu lat na rękaw odcięty od stroju i schowany w skrytce pod schodami natknęła się druga z bohaterek, żyjąca w czasach współczesnych Inara. Zaintrygowana znaleziskiem, postanawia zbadać je i dowiedzieć się o nim jak najwięcej. W rozwikłaniu zagadki pomaga jej przystojny pracownik uniwersytetu.
Ten kawałek materiału jest nicią łączącą obie kobiety, ale także bohaterów z czasów współczesnych.
Co z tego wyniknie?
Jak zakończyła się historia?
Co stało się z Mei Lien, po której ślad zaginął i nie pozostała żadna wzmianka?

Zachęcam do przeczytania. Książka wydana przez Wydawnictwo Kobiece

Komentarze

 1. Oj jadę zaraz na zakupy rozejrzę się za tą pozycją :]

  OdpowiedzUsuń
 2. Wstępne streszczenie książki ciekawe, ale nie wiem czy ją przeczytam - ostatnio nie mam specjalnie czasu :(

  OdpowiedzUsuń
 3. wstrząsające, chętnie bym przeczytała

  OdpowiedzUsuń
 4. Interesująca historia, dzięki za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo lubię takie historie :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...