"Kropki" Włodka Markowicza

Szczerze mówiąc nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po lekturze tej pozycji, ale po przeczytaniu mogę stwierdzić, że „Kropki” Włodka Markowicza to książka
wyjątkowa, choć w moim przekonaniu z pewnością nie należy do utworów, które czyta się jednym tchem.
Jest to raczej lektura na dłużej, do przeanalizowania i przemyślenia. Skłaniająca do refleksji i pozwalająca na zdystansowanie się do życia z jego radościami i smutkami.

Autor jest popularnym vlogerem i jak sam podkreśla, napisał o rzeczach, o których sam chciałby usłyszeć jeszcze kilka lat wcześniej. Poprzez analizowanie sytuacji człowieka na różnych etapach, uczy jak mniej brać z życia, a więcej dawać innym, bo po tym głównie poznajemy wartość człowieka ile jest w stanie zaoferować światu i ludziom.

Markowicz zawarł w swojej książce liczne przemyślenia dotyczące człowieka, dorastania, dochodzenia w życiu do pewnych ważnych i przełomowych etapów, gdy coś się kończy, ale jednocześnie coś zaczyna i tylko od nas zależy, czy skorzystamy z tego, co przynosi nam los, czy też będziemy stać biernie i czekać.

Ta książka pokazuje nam też, że czasem stajemy się ślepi i nie zauważamy, co dzieje się wokół nas lub za naszymi plecami. Zwraca uwagę na rzeczy czasem z pozoru błahe, ale dla kogoś innego mogące mieć fundamentalne znaczenia, jak np. siła wypowiedzianych słów, które mogą być jak lekarstwo i balsam dla duszy albo stać się przekleństwem na całe życie.

"Kropki" to jedna z najciekawszych propozycji wydawnictwa Znak Literanova, 
jakie ostatnio poznałam.
Polecam :)Komentarze

 1. Oo :) Coś dla nas ;3 Uwielbiamy tego rodzaju literaturę :) Okładka i tytuł bardzo zachęcające :D Genialny wpis ;3 Pozdrawiamy i ślemy buziaki ;**

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tytuł jest intrygujący, a okładka też niczego sobie, choć nie oceniam książek po okładkach :)

   Usuń
 2. Chętnie przeczytałam bym tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem ciekawa tych przemyśleń. Nie mówię nie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Za dwa tygodnie zaczyna mi się urlop także książkowo będę nadrabiać co trzeba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Trochę mnie zaciekawiłaś.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie czytałam, ale zaciekawiła mnie :-)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...