Poradnik dla kobiet z PCOS


Poradnik "Wylecz PCOS" jest efektem wieloletnich zmagań Amy Fedling z tą jak się okazuje jakże często występującą dolegliwością. Szacuje się, że może dotykac nawet 30% kobiet.
Autorka książki w przystępny sposób  omawia zagadnienia dotyczące PCOS, co poprzez nawiązanie do własnych doświadczeń czyni ją jeszcze bardziej wiarygodną.

Policystyczne jajniki.
Dla niektórych nic nie znaczące nazwy, a dla innych źródło stresu i przewlekłych problemów zdrowotnych.
W wielu przypadkach jest to jednostka chorobowa, które uniemożliwia posiadanie potomstwa, jednak współczesna medycyna pomaga kobietom cierpiącym na tę dolegliwość. 

Niestety schorzenie ma to do siebie, że trudno postawić trafną diagnozę, a kobiety często szukają pomocy u różnych specjalistów, nie tylko u lekarzy ginekologów.

Aby w pełni zdiagnozować chorobę oprócz objawów bierze się też pod uwagę badanie hormonów wykonywane z krwi oraz obrazuje narządy za pomocą ultrasonografii.

Autorka wielokrotnie podkreśla, że z tą chorobą można się oswoić i cieszyć się życiem. Warto przyjrzeć się bliżej swojemu ciału, w razie potrzeby włączyć dietę i zadbać o aktywność fizyczną, a z pewnością poczujemy się lepiej. Należy zadbać o swoje zdrowie i potrzeby, aby nie przeciążać nadmiernie organizmu.

Książka została napisana jasnym i zrozumiałym językiem. Z pewnością warto po nią sięgnąć. Oprócz typowych porad zawiera również dużo nawiązań do badań naukowych.
Polecam ją wszystkim kobietom zmagającym się z zespołem policystycznych jajników oraz ich bliskim. Jest skarbnicą wiedzy na temat właściwego odżywiania przy tej chorobie, zawiera nie tylko trzytygodniowy plan dietetyczny, ale też mnóstwo smakowitych przepisów.

Mam nadzieję, że kobiety borykające się z problemem PCOS znajdą dzięki temu poradnikowi choć odrobinę radości z życia. Warto powalczyć o własne zdrowie, a co za tym idzie, swoją przyszłość.
Komentarze

 1. Dobrze, że takie poradniki są wydawane. Warto polecać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeczytam chociaż nawet z ciekawości.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mam tego problemu ale mimi to książkę bym chciała przeglądnąć

  OdpowiedzUsuń
 4. Mi wmawiano, że mam. Chyba tylko po to, by więcej pieniędzy wyciągnąć. Zmieniłam lekarza i problem zniknął.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny poradnik, dobrze, że coraz więcej się o tym mówi i pisze :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepsze w tym poradniku jest to, że napisana jest przystępnym językiem. Za dużo jest książek medycznych dla nie-lekarzy pisanych żargonem lekarskim.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawa pozycja także dla mnie, bo choć dzieci już nie planuję, to problem pozostaje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mam tego problemu ,ale dobrze,że kobiety maja wsparcie w postaci tej książki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest to z pewnością fobre zrodlź informacji, warto poznawać swoją chorobę korzystając z porad innych.

   Usuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...