Biografia wybitnego tenisisty

Jak już wiele razy wspominałam bardzo lubię czytać książki oparte na prawdziwych wydarzeniach oraz biografie. Tym razem przeczytałam opowieść o życiu znanego sportowca Novaka Djokovića.
W zasadzie nie interesuję się sportem wyczynowym, ale byłam ciekawa czy i w jaki sposób zawodowe uprawnienie sportu wpływa na charakter człowieka lub wybory, których dokonuje w swoim życiu.

Novak jest wybitnym tenisistą. Pochodzi z Serbii, urodził się w Belgradzie, gdzie konflikty zbrojne stanowiły wyzwanie dla przeciętnych obywateli. W takich niesprzyjających warunkach dorastał.

Już jako mały chłopiec wiedział, co chce osiągnąć. Autor przytacza nawet na ten temat anegdotę, że Djoković na swój pierwszy trening przyszedł pół godziny wcześniej z perfekcyjnie zapakowanym sprzętem niezbędnym do gry. Od pierwszych godzin na korcie zauważono, że jest bardzo utalentowany, skoncentrowany na grze, reagujący błyskawicznie.

Historia Novaka to także ukłon w stronę jego rodziny, która zawsze go wspierała. Rodzice okazywali mu dużo miłości, wyrozumiałości, ale też podnosili na duchu i motywowali do ciężkiej pracy, ale przede wszystkim zaszczepili w synach pozytywne nastawienie do życia.

Djoković może być dla młodych ludzi inspiracją i przykładem na to, że praca nad sobą i doskonalenie umiejętności popłaca. Na sukces trzeba zasłużyć, ale każdy może go odnieść, jeśli tylko z całych sił zapragnie realizować swoje marzenia.
Jest to pierwsza w Polsce biografia znanego na całym świecie Novaka Djokovića. Została wydana przez Wydawnictwo Planeta.

Komentarze

 1. Też lubię takie książki, niesamowicie motywują do działania!
  pozdrawiam serdecznie z nad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Postać Novaka może być wzorem nie tylko dla dzieci i młodzieży :)

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Ja kojarzyłam tylko jego nazwisko, nie mniej jednak z przyjemnością przeczytałam biografię :)

   Usuń
 3. Odpowiedzi
  1. Jeśli lubisz bibliografie lub interesujesz się sportem, to polecam :)

   Usuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...