Targ Węglowy

Dzisiaj fotorelacja z Targu Węglowego w Gdańsku. Podczas pobytu w Trójmieście postanowiliśmy zwiedzić po raz kolejny okolice ul. Długiej i trafiliśmy na targowisko.


Zaskakująco dużo regionalnych (i nie tylko) produktów spożywczych. Suszone owoce, oliwki w kilku rodzajach, chałwa, przyprawy, miody i pyłek pszczeli, lemoniady, wyroby wileńskie, wina i nalewki, serki góralskie.


Oprócz żywności uwagę zwracały wyroby rękodzielnicze jak na przykład haftowane woreczki z suszoną lawendą, ceramiczne kwiatki z pierwszego zdjęcia, deski kuchenne i podkładki z drewna, obrazy, ceramiczne naczynia o nieregularnych kształtach.Było też stanowisko z tanimi książkami.
Nasze zakupy to zjedzone na miejscu oliwki, kilka torebek przypraw oraz książki widoczne na zdjęciu plus słownik polsko- hiszpański.
Lubię takie miejsca.
Był ktoś z Was na Targu Węglowym?

Komentarze

 1. Świetne miejsce, fajna fotorelacja! 😃

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo lubię Targ Węglowy i Długa, ale ostatnio nie bywam tam zbyt często - czasu brak, a mam tam zaledwie 15 minut tramwajem ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak to jest, że gdy mamy coś na miejscu, nie korzystamy, a inni jadą przez pół Polski, aby zobaczyć :) Mieszkałam we Władysławowie i bardzo rzadko bywałam nad morzem ;)

   Usuń
 3. Chętnie bym odwiedziła takie targi.

  OdpowiedzUsuń
 4. ja jeszcze nie byłam na takich targach, ale chętnie bym się wybrała ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Pięknie wszystko wygląda na tym targu, na którym nie byłam rzecz jasna...;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja byłam pierwszy raz, ale pewnie nie ostatni :)

   Usuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...