Co kupić dziecku pod choinkę?


Co kupić dziecku pod choinkę? Najczęściej odpowiadam na to pytanie: książkę!
Ewentualnie rozwijającą, dydaktyczną grę :)
Polecam dzisiaj dwie pozycje.
Pierwszą jest "Rrromek i Rrradek". To płyta CD z grą logopedyczną, która łączy tekst czytany przez Marię Seweryn z zabawami  dydaktycznymi.
Jest to historia dziecka, które ma kłopoty związane z wymową słów zawierających głoskę "r". Problem zauważono m.in. w szkole, u stomatologa.
I zaczyna się dla odbiorcy zabawa mająca na celu wyćwiczenie narządu mowy, a za każde dobrze wykonane ćwiczenie dziecko jest chwalone i jeszcze chętniej bierze udział w kształcącej zabawie.
 Drugą propozycją jest książeczka o dziwolągach.
"Domonoś, Odlotka i inne dziwolągi  mojej okolicy" to zbiór ciekawych opowiadań o dziwnych stworach,  
np. o Domonosiu, który przyniósł na plecach kamieniczki, które podobały się chłopcu i który marzył, aby zamieszkać w podobnej okolicy.
Tematyka opowiadań może być inspiracją dla dzieci i świetnym pomysłem na zabawę w wymyślanie nazw dla różnych przedmiotów.
 Zachęca także do rozejrzenia się po okolicy i poszukania ciekawych miejsc.


Komentarze

 1. Chętnie kupię dla bratanka tę grę, bo prawie nie wymawia głoski "r".

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecę mojej koleżance, która pracuje z maluchami :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Domonosia mamy i bardzo lubimy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja książki chętnie kupuję wszystkim, zarówno dzieciom jak i dorosłych. Problem w tym, że w dzisiejszych czasach tak mało ludzi czyta :( A dzieci, które już potrafią czytać wykorzystują to jedynie do siedzenia na czatach itp :(

  OdpowiedzUsuń
 5. Ostatnio kupuje synkowi książeczki kilka razy w miesiącu i razem z mężem mu czytamy dlatego mamy problem,co mu kupić pod choinkę,bo jednak książki odpadają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Przypomniałaś mi, że muszę się rozejrzeć za jakimś prezentem dla Chrześniaka :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ja uwielbiam książki i najchętniej tylko to bym kupowała bratu, ale on jeszcze nie podziela tej miłości :<

  OdpowiedzUsuń
 8. swojemu 5 letniemu chrześniakowi dokupię chyba tą książevczkę o dziwolągach. Na razie kupiłam tylko ciepłe rękawiczki narciarskie, przydadzą się nie tylko na ferie na stok, ale też na sanki i zabawy w śniegu przed domem :) Zależało mi, by znaleźć takie na dwa palce, no i fajne kolorystycznie i wczoraj trafiłam na takie z rossignola. Czekają już na zapakowanie w papier i właśnie przydałoby się dokupić coś jeszcze. Chyba skorzystam z Twoich rad ;)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...