Jesteśmy piękne - powiedzmy to głośno!

Dzisiaj chciałabym poruszyć temat ważny dla mnie, i myślę, że dla większości kobiet, mianowicie kobiece piękno i samoakceptacja.

Jestem kobietą, matką i żoną. Pracuję zawodowo i często występuję publicznie, co nie zawsze było dla mnie łatwe. Jak łatwo się domyślić, wynikało to z niskiej samooceny i braku pewności siebie. Często zastanawiałam się, czy wyglądam dobrze, jak inni mnie postrzegają. Na szczęście ten problem już mnie nie dotyczy, a przynajmniej nie w takim stopniu, jak dawniej ;)


Jestem obecnie w takim wieku, że zrozumiałam, iż piękno to nie tylko gładka buzia czy smukła sylwetka, ale to coś, co wypływa z wewnątrz. Niestety, większość młodych kobiet, szczególnie nastolatek, jest przeświadczona, że liczy się tylko wygląd zewnętrzny. Wynika to z lansowanego w mediach kanonu piękna, nieosiągalnego dla przeciętnej kobiety. 

Nad wyglądem znanych piosenkarek czy aktorek pracują sztaby ludzi, a ich zdjęcia, zanim pojawią się na okładkach, są wiele razy poddawane obróbce za pomocą programów graficznych. My widzimy tylko końcowy efekt, jakże często daleki od rzeczywistości. Najlepiej wiedzą o tym osoby, które miały okazję widzieć z bliska jakąś postać z telewizji, a następnie porównać ze zdjęciem w internecie lub na okładce magazynu.


Marka Dove od lat wspiera kobiety w poszukiwaniu piękna, dlatego zdecydowała się na przeprowadzenie badania o nazwie Global Beauty & Confidence Report, w którym wzięło udział ponad 10 tysięcy dziewczynek i kobiet z 13 krajów. 

Badanie podejmuje zagadnienie nie tylko kobiecego piękna, ale także pewności siebie. 
Raport zbiorczy ukazuje korelacje pomiędzy kobiecym pięknem, samooceną, a postawą kobiet wobec życia. Wyniki nie są optymistyczne, ponieważ okazuje się, że wpływ mediów i reklam na kształtowanie kanonu kobiecego piękna jest ogromny, a media jak wiemy nie odzwierciedlają rzeczywistości, ale ją wręcz deformują.

Aż 9 na 10 kobiet (85%) i 8 na 10 dziewcząt (79%) przyznaje, że niska samoocena sprawia, że wycofują się z życia społecznego, rezygnują ze spotkań z przyjaciółmi, unikają budowania relacji damsko-męskich.

Wynika to z braku pewności siebie i akceptacji swojego wyglądu.
Co mnie jednak najbardziej przeraziło - aż 9 na 10 kobiet i 7 na 10 dziewcząt jest skłonna narazić na szwank swoje zdrowie – unikając jedzenia lub wizyt u lekarza. Wszystko po to, aby wyglądać lepiej i poczuć się kobieco. 


Polki, które są uważane za piękne, wcale nie wypadają w badaniach lepiej - zaledwie 2 na 10 z nich przyznaje, że czują się piękne, aż 7 z 10 stwierdza, że nie są zadowolone z sylwetki i mają niską samoocenę. 


Kobiety znalazły jednak sposób, aby poczuć się lepiej w swoim ciele. Jest to odpowiednia pielęgnacja. Zabiegi z użyciem odpowiednich kosmetyków sprawiają, że wzrasta poczucie pewności siebie, a jeśli efekty utrzymują się dłużej, uczucie to jest spotęgowane.
Zatem dbając o kondycję skóry i włosów, możemy podnieść swoją samoocenę, co przełoży się także na satysfakcję z kontaktów międzyludzkich. 
Od siebie polecam też piękną bieliznę, bo chociaż jej nie widać, to my o niej wiemy i już sama świadomość posiadania takowej może dodać pewności siebie.
 
Życzę Wam, abyście były zawsze zadowolone ze Swojego wyglądu :*

Komentarze

 1. Zadowolenie z własnego wyglądu to klucz do szczęścia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już też jestem w tym wieku, że mam świadomość swojej urody bez względu na pojawiające się zmarszczki, czy siwe włoski. Nasza uroda chociaż ważna jest tylko opakowaniem do prawdziwego piękna, które kryje się wewnątrz :) No ale o to opakowanie też warto dbać :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękno to pewna niedoskonałość, która nas wyróżnia.

  OdpowiedzUsuń
 4. I ja też życzę tego Tobie i wszystkim, abyśmy były zadowolone ze swojego wyglądu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Będąc coraz starszą inaczej postrzegam piękno i samą siebie, na plus ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Cenię te akcje Dove związane z poczuciem piękna. Kosmetyki tej marki lubię, choć nie uwielbiam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Takie akcje są bardzo potrzebne, pozwalają kobietom spojrzeć na siebie przychylnym okiem :)

   Usuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...