Dbając o domy, postawmy na ekologię


Chciałabym pokazać Wam książkę Naturalna pani domu wydawnictwa Vital.
Sprzątanie jest czynnością, którą można lubić mniej lub bardziej. Można też np. lubić sprzątanie łazienki, ale nie cierpieć mycia okien. W zasadzie to nieważne czy lubimy wykonywać codzienne domowe czynności związane z utrzymaniem porządku, bo i tak sprzątać musimy. Mnie przyświeca dewiza, że mieszkanie jest to mieszkania, a nie do sprzątania, nie mniej jednak staram się utrzymać w domu względny porządek.
Pozostaje jeszcze temat środków czyszczących, a jak wiemy w drogeriach nie brakuje przeróżnych detergentów. Każdy z nas ma w domu wiele środków do czyszczenia, jak na przykład płyn do prania, płukania, środek do mycia okien, czyszczenia glazury i naczyń, myciaa wc i podłogi. Staram się ograniczać ich ilość, wykorzystując uniwersalne detergenty, ale i tak uważam, że używam za dużo chemicznych środków do sprzątania. Martwię się, jak one wpływają na zdrowie.
Książka "Naturalna pani domu" to zebrane w jednym miejscu porady dotyczące ekologicznego prowadzenia domu, wykorzystywania ogólnodostępnych środków do sprzątania. Z powodzeniem możemy stosować sodę oczyszczoną czy sok z cytryny, trzeba tylko dowiedzieć się jak to zrobić i gdzie można użyć.
Porady zawarte w książce nie dotyczą wyłącznie sprzątania, ale też praktycznego prowadzenia domu. Wiele pomysłów może zaskakiwać, ale warto wcielić je w życie, aby przekonać się o skuteczności.
Cieszę się, że poznałam tę książkę. Zamierzam zaglądać do niej jak najczęściej.Komentarze

 1. Naprawdę ciekawe rady. Przeczytałam fragment o płynach do płukania. Mama i babcia zawsze mówiły mi, gdy mam problem z barwiącymi ciuchami aby przepłukać je w occie :) Zależnie od tkaniny - raz pomagało, raz nie.

  OdpowiedzUsuń
 2. taka książka to zdecydowanie coś dla mnie, bardzo lubię naturalne metody, również dbając o dom ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetna książka, pierwszy raz coś takiego widzę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. To może być ciekawa książka....

  OdpowiedzUsuń
 5. Też chętnie przeczytam , wiem że podłogi można myć spokojnie wodą z octem, mop tylko dobry, ten jest super i ma wymienne drążki https://www.leifheitsklep.pl/drazki/drazek-do-mopa-clean-twist-p-89114 śmiało mogę polecić bo się myje nim bardzo lekko i dokładnie. A z wodą z octem i ekologicznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Sięgnę po tę książkę na pewno. Cieszę się, że jest taka moda na ekologiczne środki czystości. To jest z korzyścią dla naszego zdrowia, ale też środowiska

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie również całkiem ważną sprawą jest to aby wiedzieć skąd najlepiej uzyskać specjalistyczne analizy środowiskowe. Jak udało mi się ustalić to na pewno firma http://eco-expert.eu/ takie raporty jest w stanie wykonać bez żadnego problemu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...