Mam już 148 cm

Pisałam o tym TUTAJ
Jest to akcja, której celem jest popularyzacja czytelnictwa.
Moje wcześniejsze "osiągnięcie" to 120 cm.
Tym razem przeczytałam 28 cm, co daje łącznie 148 cm :D

Do zakończenia akcji brakuje mi 16 cm, a ponieważ czytam kolejne książki, na pewno osiągnę pułap swojego wzrostu -164 cm.
Coraz bardziej brakuje czasu, a jesień jeszcze nigdy nie nastrajała mnie tak pesymistycznie :/


Tym razem przeczytałam trylogię Paulliny Simons - są to dzieje Tatiany i Aleksandra, których w ciężkich czasach II wojny światowej połączyła miłość. Oblężenie Leningradu, śmierć głodowa setek tysięcy ludzi, tragiczne dzieje narodów okupowanych, niebezpieczna ucieczka z ZSRR, nowe życie w Stanach Zjednoczonych, a później kolejne problemy, jak to w życiu... 
Poszukuję "Przepisów Tatiany", ale nigdzie nie można kupić.
"Heban" R. Kapuścińskiego to zbiór ciekawych reportaży, które powstały po podróży afrykańskiej autora. Polecam ku refleksji.
 "Pozłacana rybka" B. Kosmowskiej jest opowieścią o nastolatce i jej zmaganiu się z codziennością- rozwodem rodziców, problemem z przyjaciółką, a w końcu chorobą nowotworową przyrodniego brata.
"Poczwarka" D.Terakowskiej to opowieść o dwójce młodych ludzi, który w darze od losu otrzymują córeczkę z zespołem Downa. Wzruszająca historia.
"Medicus" N. Gordona to obsadzona w średniowieczu historia chłopca, który po śmierci rodziców trafia pod opiekę wędrownego "lekarza". Chłopiec odkrywa w sobie dar widzenia ludzkich ułomności i chorób, staje się znanym i cenionym medykiem, ale przedtem musi pokonać długą drogę i wiele przeciwności losu. 
Przeczytałam także kolejne części sagi rodu medicusa "Szamana" oraz "Spadkobierczynię Medicusa". Porywające tak samo, jak pierwsza część.
Co prawda nie zrobiłam zdjęcia, ale mimo to doliczam następne 7 cm :)


Komentarze

 1. Czytałam trylogię od Paulliny Simons - cudowna i wzruszająca historia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Nieźle poszło Ci to czytanie, mi ostatnio strasznie brakuje czasu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zazdroszczę, ja nie mam kiedy czytać :(

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja muszę w przyszłym roku dołączyć do tej akcji :) Gratuluję osiągnięcia !

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...