Mało znane fakty z życia królowej Elżbiety II


Książki biograficzne od zawsze były jednym z moich ulubionych gatunków literackich. Oczywiście dużo zależy od postaci, o której czytam i na ile mnie zainteresowała, ale myślę, że historia każdego człowieka jest na swój sposób ciekawa i może skłaniać do przemyśleń nad własnym życiem czy skomplikowanymi losami ludzi.

" O czym nie mówi królowa?" Marka Rybarczyka to jedna z nowszych propozycji wydawnictwa Znak Literanova.
W tym roku przypadają 90 urodziny Elżbiety II - królowej, która najdłużej ze wszystkich panujących zasiada na brytyjskim tronie. To kobieta uwielbiana przez Brytyjczyków i podziwiana przez cały świat. Na pewno wiele osób zastanawia się na czym polega jej fenomen.

Lektura tej książki przybliża postać Elżbiety II w ciekawy sposób. Nie brakuje wspomnień i anegdot związanych z panowaniem królowej, ale też z jej życiem codziennym. Nie wszyscy wiedzą, że jej ubrania i nakrycia głowy są obszyte malutkimi ciężarkami, aby niespodziewany podmuch wiatru nie zaginął żakietu albo nie zdmuchnął kapelusza. Rozbawił mnie również fakt prasowania przez służbę codziennej prasy, aby królowa nie pobrudziła palców farbą drukarską.

W pozycji przedstawiono mało znane fakty z życia królowej, która jako osoba publiczna z racji sprawowanej funkcji w wielu okolicznościach jest zmuszona do zachowania pozorów, natomiast faktem jest, że nie angażuje się w sprawy polityczne, zawsze zachowuje bezstronność.
Z lektury dowiemy się więcej na temat relacji między  członkami rodziny królewskiej czy niechęci okazywanej Dianie, co swego czasu było szeroko komentowane przez media.

Często mówi się, że życie pisze najciekawsze scenariusze i uważam, że w tym powiedzeniu jest wiele prawdy, a lektura  książki tego dowodzi.

Uzupełnieniem tekstu są liczne zdjęcia Elżbiety II oraz innych członków rodziny królewskiej, zarówno z czasów młodości Elżbiety, jak i najnowsze fotografie.


Komentarze

 1. Ciekawie się zapowiada :) Pozdrawiamy https://agssymi.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. O, ciekawie się zapowiada ale obecnie mam taki zapas książek, że nie szybko kupię nową:) Coś ostatnio zaniedbałam czytanie książek;/

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja za biografiami tak średnio przepadam ;) jednak wydaje mi się że dzięki tej bym się przekonała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Niewątpliwy przywilej bycia królową, lecz również mnóstwo obowiązków.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawi mnie postać Elżbiety II, chętnie o niej poczytam :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...