Trudna miłość i spisek polityczny

IMG_20160104_164943 
Książka "Jew Hunter", której autorem jest Paweł Bęś stanowi rodzaj połączenia różnych gatunków literackich, przeplatających się i uzupełniających nawzajem. Zabieg ten jest niełatwy, ale tworzy bardzo ciekawy efekt.
Losy bohaterów rozgrywają się na początku XX wieku i obejmują około 30 lat. Wydarzenia mają miejsce początkowo w Stambule, następnie w Petersburgu, później na Syberii, aż w końcu akcja przenosi się do Warszawy i stolic Europy Zachodniej.

W powieści przedstawiona została historia trudnej miłości tureckiego wojownika Sabriego oraz Żydówki Rachel, na którą nie godzą się najbliżsi dziewczyny, w wyniku czego dochodzi do ucieczki, a później tragicznej śmierci zakochanych. Zostaje po nich syn i jako dorosły człowiek postanawia zemścić się na dziadku, którego obarcza winą za śmierć rodziców.
Młodzieniec zabija dziadka - bankiera i przypadkowo trafiła na ślad spisku, w którym krewny brał udział.
To dopiero początek nieprawdopodobnych wydarzeń, szybkich zwrotów akcji i uwikłania się w ogólnoświatowy spisek.
Akcja toczy się wartko, następujące po sobie wydarzenia zaskakują i czytelnik z zapartym tchem śledzi losy bohaterów.
Muszę przyznać, że książka bardzo mnie zaciekawiła, a lektura spowodowała, że zaczęłam zastanawiać się do czego mogą posunąć się najbogatsi tego świata.
Zachęcam do przeczytania. To pokrywająca opowieść o namiętności, pochodzeniu oraz spisku politycznym mającym doprowadzić do przejęcia władzy w Europie.

Książkę otrzymałam do recenzji z portalu Kobiatamag.pl

Komentarze

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...