Czym jest żywność funkcjonalna?

Produkty funkcjonalne to żywność, której poza podstawowym zadaniem, jakim jest odżywianie, przypisuje się fizjologiczny wpływ na ludzki organizm; może np. obniżać poziom cholesterolu, wzmacniać układ odpornościowy, przywracać równowagę mikrobiologiczną układu pokarmowego, wspomagać leczenie zespołu jelita drażliwego,  działać przeciwzapalnie. Nazywana jest również żywnością probiotyczną.
Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBywno%C5%9B%C4%87_funkcjonalna

Książka pt. Żywność funkcjonalna wydawnictwa Vital 
to propozycja dla osób dbających o zdrowie i interesujących się wpływem produktów żywnościowych na funkcjonowanie organizmu człowieka. Autorzy zawarli w niej charakterystykę ponad 50 uznanych za najzdrowszych produktów spożywczych. Wśród nich np. otręby, spirulina, aloes, czarne jagody, oliwki, granaty czy awokado.
 
W książce szczegółowo omawiany jest wpływ produktów na zdrowie, polecanie przy konkretnych schorzeniach, ale znajdziemy w niej także przepisy z wykorzystaniem leczniczych środków spożywczych.
Książka została napisana przystępnym i zrozumiałym językiem, nie zawiera typowo naukowych określeń, co stanowi jej dodatkowy atut. Czyta się naprawdę przyjemnie, a wiedza w niej zawarta może przyczynić się do wzrostu świadomości, jeśli chodzi o zdrowotne właściwości wielu produktów spożywczych.
Polecam tę ciekawą lekturę :)

Komentarze

 1. Bardzo lubię takie książki :) Lubię wiedzieć jakie pozytywne właściwości może mieć to co jem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozejrzę się za nią :) chętnie dowiem się kilku ciekawostek.

  OdpowiedzUsuń
 3. ciekawa książka, zainteresowałaby mnie bez wątpienia :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo ciekawa propozycja, z chęcią bym ją przeczytała :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja jestem już od roku na diecie z niskim indeksem ze względu na chorobę i taka książką to tylko dla mnie do poczytania z czystej przyjemności :)

  weronikarudnicka.pl

  OdpowiedzUsuń
 6. "Lektura" przydatna i również ją polecam! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kiedyś jedzenie było tylko jedzeniem, jadło się to, co było i nie zastanawiało nad czym, czy dieta ma wpływ na zdrowie. Dzięki poradnikom możemy tak ułożyć posiłki, aby zapewnić wspomaganie naszego ciała - super :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...