Sully - zwykły niezwykły człowiek


"Sully. W poszukiwaniu tego, co naprawdę ważne" to książka, w której znajdziecie nie tylko koleje życia tytułowego bohatera, ale też rodzaj recepty na szczęście, bo życie nie zawsze jest usłane różami i wielką sztuką jest cieszyć się nim mimo przeciwności losu. 
Głównym bohaterem jest kapitan Chesley, który 15 stycznia 2009 roku podjął decyzję o awaryjnym lądowaniu samolotu Airbus A320 na rzece Hudson. To właśnie wydarzenie stało się inspiracją do napisania książki.

Sully już jako dziecko marzył o pracy pilota i lataniu w przestworzach. Od najmłodszych lat uparcie dążył do tego celu. Jako osoba pracowita i wytrwała osiągnął zamierzony cel i został pilotem. Był również zapraszany do prac w komisjach badających katastrofy lotnicze, gdzie dzielił się doświadczeniem, ale też zdobywał informacje na temat działania maszyn lotniczych i awarii, jakim ulegają. Często nawet najznakomitsi piloci byli bezradni. 

Z lektury dowiadujemy się jak trudna i odpowiedzialna jest praca pilota oraz jakie stresujące bywa życie członków rodziny, która często sama musi zmagać się z codziennymi problemami, gdy ojciec i mąż przez kilka dni przebywa poza domem.
Niełatwo pogodzić wtedy życie rodzinne i zawodowe, ale przy odrobinie chęci jest to możliwe, co więcej - można znaleźć kompromis w każdej sytuacji.

Pilot stał się bohaterem, a jednocześnie pozostał skromnym człowiekiem, dla którego zawsze najważniejsza pozostawała rodzina.

Sully może być dla wielu osób wzorem do naśladowania. Jego wyczyn spowodował, że stał się sławny na całym świecie i nawet nakręcono film o tym spektakularnym lądowaniu. Główną rolę zagrał w nim Tom Hanks.

Książka do kupienia w księgarni internetowej Znak Literanova

Komentarze

 1. Książka oparta na faktach. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 2. Lubię książki oparte na faktach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja również, a dzisiaj w telewizji był dokument na temat opisanej w książce katastrofy.

   Usuń
 3. Muszę przeczytać, bo do dzisiaj pamiętam to lądowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto skonfrontować wiedzę z mediów z książką :)

   Usuń
 4. ja mam teraz falę na polskie kryminały - pochłaniam po kolei wszystkie książki Katarzyny Bondy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie czytałam jeszcze żadnego kryminału tej autorki.

   Usuń
  2. ja też polecam Bondę, właśnie czytam jej - tylko martwi nie kłamią.

   Usuń
 5. Byłam na tym w kinie, podobał mi się, bo nie pokazywał samej katastrofy, ale bardziej to, co było później, same przesłuchania i dochodzenie do tego, co tak właściwie się stało. Rewelacyjny film, polecam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Oglądałam dokument nt. tego wypadku i byłam pod ogromnym wrażeniem! Książka również może okazać się ciekawa. Bardzo lubię opowieści o ludziach, którzy potrafią realizować swoje marzenia. :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...