Zdrowie dzieci –kampania laboratorium DIAGNOSTYKAZdrowie mojego dziecka jest dla mnie bardzo ważne. Obserwując jakiś czas temu córkę zauważyłam m.in. zmiany zachowania, żółte zabarwienie skóry, nadmierną senność, wypadanie włosów, zmniejszone łaknienie przy jednoczesnym przybieraniu na wadze.
   ( zdjęcie zmian skórnych dziecka przed wykryciem choroby i po 1,5 miesiąca leczenia)
Zaniepokojona kilkakrotnie udawałam się z dzieckiem do lekarza pediatry, następnie alergologa i dermatologa. Niestety, nie uzyskaliśmy satysfakcjonującej pomocy. Przy zażółconej skórze robiliśmy na własny koszt próby wątrobowe, ale wynik były w normie. Trwało to ponad pół roku. Dopiero podczas pobytu w szpitalu, gdzie córka trafiła z podejrzeniem żółtaczki, udało się zupełnie przypadkiem odkryć źródło pogarszającego się stanu zdrowia. Okazało się, że córka cierpi na poważną niedoczynność tarczycy. Żaden lekarz nie wpadł wcześniej na pomysł wykonania badania TSH, a gdy już je zrobiono, wynik wynosił ponad 320, przy normie do ok. 5.
Całe szczęście, że nie trwało to dłużej, bo mogło się skończyć tragicznie, dlatego mam żal do lekarzy, którzy lekceważyli objawy.
 
To doświadczenie nauczyło mnie, żeby stale kontrolować u córki poziom hormonów tarczycowych i wykonywać na własny koszt szereg badań laboratoryjnych.

Mając na uwadze dobro dziecka z dużym zainteresowaniem zapoznałam się z ciekawą ofertą laboratorium Diagnostyka, które podejmuje inicjatywy o zasięgu ogólnopolskim.
W ramach kampanii można wykupić pakiet badań że sporą zniżką.
Warto śledzić stronę :)
To świetna okazja, aby zadbać o zdrowie własne i naszych pociech, a skorzystanie z pakietu jest o wiele korzystniejsze i w mniejszym stopniu obciąża domowy budżet niż wykonywanie pojedynczych badań. 

Zachęcam do wykonywania dzieciom badań profilaktycznych. Przy stanie usług w ramach NFZ musimy brać sprawy w swoje ręce, a zdrowie jest bezcenne!


Komentarze

 1. Teraźniejsi. Lekarze spadają na psy... Lekarka u mojego brata wykrył angina gdy miał wyrostek robaczkowego.. Hm co ma angina do brzucha, ale cóż gdyby nie antybiotyk od niej już by go z nami nie było okazało się później ze rozlany. Wyrostek aj.. Zdrówka kochana dla córeczki:-*

  OdpowiedzUsuń
 2. Teraźniejsi. Lekarze spadają na psy... Lekarka u mojego brata wykrył angina gdy miał wyrostek robaczkowego.. Hm co ma angina do brzucha, ale cóż gdyby nie antybiotyk od niej już by go z nami nie było okazało się później ze rozlany. Wyrostek aj.. Zdrówka kochana dla córeczki:-*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest sporo prawdy w tym, co piszesz, ale nie można wrzucać wszystkich do jednego worka :)

   Usuń
 3. Dobrze, że trafiliście wreszcie na sensownego lekarza, który zlecił badania. Z tarczycą nie ma żartów niestety.
  Życzę zdrowia Wam wszystkim :****

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę dużo zdrowia Twojej córce, a Małemu Myszowi chyba powinnam zrobić szereg badań... na wszelki wypadek.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...