Wzruszająca i zaskakująca opowieść

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o książkach Corine Michaels "Consolation" oraz " Conviction" wydawnictwa Szósty Zmysł. Okładka pierwszej części może sugerować, iż będziemy mieć do czynienia z romansem, ale to nie do końca prawda.
Jest to wzruszająca historia kobiety, która po tragicznej śmierci męża - żołnierza popada w depresję.  Próbuje powoli dojść do siebie, ale proces trwa dłużej niż można było się spodziewać i przebiega dość dramatycznie. W niedługim czasie po pogrzebie na świat przyszła długo wyczekiwana córka i to dzięki niej główna bohaterka Natalie nie poddaje się, bo ma dla kogo żyć.
Dużym wsparciem dla kobiety są przyjaciele. Oferują nie tylko pomoc przy niemowlęciu, ale także coś tak prozaicznego jak przygotowanie posiłków.

Największa zmiana następuje jednak dopiero wtedy, gdy w codziennym życiu zaczyna jej pomagać Liam - najlepszy przyjaciel zmarłego męża.
Dzięki niemu Natalie na nowo odkrywa uroki życia. Stopniowo zakochują się w sobie, ale w obawie przed reakcją otoczenia, nie od razu decydują się na związek.
Sytuacja komplikuje się, gdy w ich życiu pojawia się młoda kobieta związana z osobą zmarłego Aarona. Takich zwrotów akcji jest w książce więcej, ale chyba żadna nie zaskakuje tak, jak zakończenie.
"Consolation i " Conviction" to książki o przygnębieniu i smutku, ale też o nadziei i miłości. Historia bardzo wzruszająca i jednocześnie nietypowa. Pokazuje, że w życiu człowieka nic nie jest czarne lub białe, lecz występują także kolory pośrednie.
Czy opowieść ma szczęśliwe zakończenie? Ostatni rozdział pierwszej części przynosi ogromne zaskoczenie i żal, że trzeba czekać na kolejną część, aby poznać dalsze losy bohaterów.
W drugim tomie sytuacja się komplikuje, gdy w życiu Natalie pojawia się osoba, którą jak się okazuje pogrzebano za życia.

Jak kończą się losy bohaterów?
Czy będzie to szczęśliwe zakończenie?

Komentarze

 1. Dużo o niej słychać. Lubię książki, które nie zawsze kończą się szczęśliwie. Zapisałam ją na listę do przeczytania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ta historia nie ma szczęśliwego zakończenia, jest za to duże zaskoczenie :)

   Usuń
 2. Żebym tylko miała czas na czytanie...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tam, oj tam, kilkanaście minut dziennie na pewno uda się wygospodarować :)

   Usuń
 3. Czytałam już o tej książce. Wpisuje się w krąg moich zainteresowań.

  OdpowiedzUsuń
 4. o proszę coś na wieczory jesiennie

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo zachęcająca recenzja :) Może się skuszę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Chętnie przeczytałabym, temat mnie zaciekawił :)

  OdpowiedzUsuń
 7. juz widziałam gdzies dzisiaj receznję tej ksiązki! i po Twojej jestem pewna ze to coś co musi pojawić się u mnie na półce :D

  OdpowiedzUsuń
 8. myślę że wielu kobietkom sie spodoba:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo lubię tego typu KSIĄŻKI dlatego i tę z chęcią bym przeczytała :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam, a jak przeczytasz, napisz czy Ci się spodobała :)

   Usuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...