Dlaczego ten prezent ślubny był niezwykły?

Dzisiaj chciałabym Was zachęcić do przeczytania niezwykłej książki. Jest to kolejna propozycja Wydawnictwa Kobiecego - Ryżowy podarunek.
Autor: Francisco Azevede
Rok wydania: 2016
Stron: 368

Książka opowiada o losach rodziny Antonia. Historię przybliża prawie dziewięćdziesięcioletni staruszek, który poznał wartość więzów rodzinnych. Antonio wspomina całe życie poczynając od wczesnego dzieciństwa. Przywołuje opowieść o skrzętnie zebranym przez ciocię Palmę ryżu, który stał się niezwykłym podarunkiem, prezentem danym z miłości i który miał niezwykłą moc. Był to ryż, którym obsypano na szczęście parę młodą.
Worek z dwunastoma kilogramami ryżu płynie wraz z Jose i jego nowo poślubioną małżonką do Brazylii. Młodożeńcy spodziewają się tam lepszego startu na nowej, wspólnej drodze życia. Towarzyszy im siostra pana młodego - Palma. Ta niezwykła kobieta opowiadała małemu Antonio o jego korzeniach, a gdy zmarła nasz bohater zrozumiał, że w swoim życiu wiele czasu zmarnował na nic nie znaczące, błahe sprawy. Zdał sobie sprawę, że należy zredukować życie do jak najmniejszego mianownika, żeby jak najlepiej je wykorzystać.

Antonio, przyglądając się życiu swojej kilku pokoleniowej rodziny, porównuje ją do trudnej do przygotowania potrawy, którą łatwo przypalić albo zepsuć smak, dodając za mało lub zbyt dużo przypraw. Nawet sposób rozdrobnienia składników i mieszania całości może wpłynąć na ostateczny smak dania.

Opowieść jest przesycona życiową mądrością, zawiera mnóstwo fragmentów, które mogłyby stanowić sentencje. Warto na dłużej pochylić się nad tą pozycją, a przy okazji skonfrontować przemyślenia Antonia z własnymi doświadczeniami związanymi z szeroko pojętą tematyką rodziny. 
Książka skłania do refleksji i przywraca wiarę w siłę i wartość rodziny.


Komentarze

 1. Czyli książka na zimne popołudnie przy kominku :]]

  OdpowiedzUsuń
 2. Zachęca mnie to, że skłania do refleksji. Jestem na tak.

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię czytać książki, które pobudzą do refleksji.

  OdpowiedzUsuń
 4. uwielbiam takie lektury, z wieloma mądrymi zdaniami, sentencjami

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że czujesz się zachęcona, polecam :)

   Usuń
 5. Bardzo mnie zaciekawiła recenzja, z przyjemnością przeczytam tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...