A jeśli potwór z Loch Ness istnieje naprawdę?


Książka Willa Pearsona "Na tropie niewyjaśnionego. Tajemnice, wobec których nauka pozostaje bezradna" to zbiór dwudziestu opowieści o niezwykłych osobliwościach, nierozwiązanych zagadkach, nad którymi pochylali się badacze z całego świata. 
Napisana jest przystępnym i zrozumiałym językiem. Przeczytałam ją z przyjemnością, ponieważ ciekawią mnie zagadkowe sprawy.

Autor chciał nam przypomnieć, że istnieją niezwykłe zjawiska i miejsca, które, mimo, iż są poddawane licznym badaniom naukowym, nadal pozostają nieznane. Któż z nas nie słyszał o potworze z Loch Ness czy Trójkącie Bermudzkim? Kto nie zastanawiał się w jaki sposób powstał słynny monument Stonehenge stworzony około 2500 lat p.n.e.?

Mimo postępu szeregu nauk, nie udało się ustalić szczegółów dotyczących wielu osobliwości. Być może już na zawsze  pozostaną owiane tajemnicą.
Jeśli interesują Was historie z pogranicza Archiwum X, zachęcam do przeczytania książki. Nie tylko dostarczy ciekawych informacji, którymi można podzielić się w czasie spotkań towarzyskich, ale być może stanie się impulsem do głębszego zainteresowana którąś z tajemnic.

Chciałbym na koniec dodać, że lektura tej książki wywołała u mnie mieszane uczucia, z jednej strony chciałabym poznać przedstawione w niej zagadki, z drugiej jednak świat wydaje się bardziej interesujący, gdy nie możemy poznać wszystkich jego tajemnic.

Lubicie książki o charakterze popularnonaukowym?

Komentarze

 1. Uwielbiam tego typu publikacje. Zapisuję sobie ten tytuł.

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurcze, natychmiast rzuciłabym się na ten tytuł, lubię wchodzić w takie klimaty, pseudonaukowe, zawsze w nich ziarenko prawdy do refleksji się zasieje. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię takie książki, a moja synowa jeszcze bardziej!

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię takie publikacje. Chociaż na zdrowy rozsądek, gdyby potwór z Loch Ness istniał naprawdę i żył do dzisiaj to...miałby naprawdę sporo lat;)))
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie znam jeszcze twórczości Pearsona, może warto to zmienić?

  OdpowiedzUsuń
 6. Lubię książki o charakterze popularnonaukowym i czytam takie dosyć dużo :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja sięgam po tego typu literaturę okazjonalnie, ale ten tytuł od razu mnie zaciekawił.

   Usuń
 7. Całkiem ciekawa publikacja, chętnie bym przeczytała.

  OdpowiedzUsuń
 8. Całkiem ciekawa pozycja. Dzięki za opis!

  OdpowiedzUsuń
 9. Zależy jaka treść popularniaków, ale ten egzemplarz mnie zaciekawił ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. to by była heca gdyby nessi istniała naprawdę xd

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...