30 marca 2016

Czy czujemy się piękne i wyjątkowe? - raport DoveTematem przewodnim dzisiejszego wpisu jest kobiece piękno. Jak je rozumieć, na co zwraca się uwagę, czy przypadkiem nie jest to krzywdzące dla płci zwanej piękną.
Gdy weźmiemy pod uwagę współczesne medialne wizerunki kobiet, jakimi bombardują nas telewizja, Internet czy prasa kolorowa, można dojść do przekonania, że
piękna kobieta to osoba bardzo szczupła, nienagannie uczesana i perfekcyjnie umalowana. Ot, taki sztuczny twór nie mający wiele wspólnego z rzeczywistością. Takiemu obrazowi kobiet od lat przeciwstawia się marka Dove, która do reklam swoich kosmetyków zaprasza kobiety o różnych typach urody i kształtach. Nie są to typowe i często anorektyczne modelki, lecz zwyczajne kobiety, jakie na co dzień możemy spotkać.
Spoglądając na ulicy na rzesze kobiet widzimy, że wśród nich znajdują się panie wysokie i niskie, z jasnymi i ciemnymi włosami, piegowate i opalone, grubsze i chudsze. Przekrój jest ogromny, bo przecież nie ma dwóch takich samych kobiet, a definicja piękna zależy od osoby, która ją akurat tworzy, bo przecież nie to ładne co powszechnie uważane za ładne, lecz to, co się komuś podoba. Nie wszyscy mężczyźni wolą blondynki ;)
Czy zastanawialiście się kiedyś jakie czynniki decydują, że kobiety są postrzegane jako piękne? Myślałam o tym ostatnio po zapoznaniu się z raportem Dove zatytułowanym "Jesteśmy piękne", który powstał na podstawie badań prowadzonych wśród kobiet w wieku 15-55 lat.  
Jak pokazują wyniki badań, nie tylko uroda i zgrabna sylwetka mają znaczenie. Istotną rolę odgrywa też dbanie o siebie, osobowość, sposób bycia oraz pewność siebie. Z przykrością muszę powiedzieć, że na podstawie wspomnianych badań większość kobiet, które są uważane za piękne, wcale tak o sobie nie myśli. Każda z nas ma chyba zakodowane w głowie informacje na temat swoich kompleksów i niedociągnięć, co przekłada się za postrzeganie sobie jako osoby mniej atrakcyjnej. Brakuje nam po prostu pewności siebie.

To ważne przesłanie i jednocześnie zachęta do zwracania uwagi nie tylko na wygląd, ale także inne cechy. Jednym z wymienianych elementów jest dbanie o siebie, a więc odpowiednia pielęgnacja. Marka Dove posiada w swojej ofercie szeroką gamę kosmetyków, wśród których każda kobieta znajdzie coś dla siebie i może się poczuć atrakcyjnie bez względu na wiek czy rozmiar ubrań.  

W związku z powyższym zachęcam Was Drogie Panie do dbania o siebie i częstego uśmiechania się na co dzień. Zadbane ciało i piękny uśmiech potrafią czynić cuda, a więc głowa do góry i ruszamy na podbój świata :)12 komentarzy:

 1. bardzo ciekawy wpis - uwielbiam takie teksty :)

  weronikarudnicka.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawy wpis, w sumie temat taki na czasie że to tak ujmę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dbanie o urodę jest zawsze na czasie :)

   Usuń
 3. słyszałam o tym wcześniej że dove takie raporty robił:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Owszem, wzięło udział ponad 500 kobiet od 15 do 55 roku życia :)

   Usuń
 4. Nie słyszałam wcześniej na temat tego raportu, lubię tę markę :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie słyszałam wcześniej na temat tego raportu, lubię tę markę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. fajnie, że robią takie akcje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też tak uważam, takie działania są potrzebne kobietom, aby poczuły się lepiej :)

   Usuń
 7. Zgodzę się, dbanie o siebie pomaga w walce o pewność siebie

  OdpowiedzUsuń
 8. nie wiem czy mam Déjà vu czy już gdzieś dzisiaj widziałam podobny post ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. Zawsze podobały mi się kampanie reklamowe Dove (no, może poza myciem lustra mydłem), ale mają wiele ciekawych inicjatyw.

  OdpowiedzUsuń