22 listopada 2015

Nawilżająco - wygładzający mój krem nr 6

Po sezonie letnim zwykle potrzebuję około 2 miesięcy, aby doprowadzić skórę twarzy do zadowalającego stanu. Ostatnio mi się to udało dzięki kolagenowi w żelu i było naprawdę dobrze, ale rozpoczął się sezon tzw. kaloryferowy, gdy przesuszone w mieszkaniu powietrze nie służy mojej nadwrażliwej cerze, mimo, iż prawie cały czas mamy otwarte okna i używamy nawilżacza powietrza.
Od lat próbuję wielu sposobów na podratowanie skóry, która jest miejscami bardzo przesuszona, ale w strefie T pozostaje mieszana i skłonna do przetłuszczania.

19 listopada 2015

14 listopada 2015

Propozycja pachnącego prezentu


Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. W sklepach ogromny wybór prezentów dla dzieci, kobiet i mężczyzn. Rozglądamy się, planujemy, porównujemy. Mimo, że do świąt jeszcze ponad miesiąc, warto już teraz zastanowić się nad prezentami, bo jak wiadomo ostatnie dni wiążą się z długim oczekiwaniem w kolejkach, a nierzadko też podniesieniem cen, bo to dla handlowców świetna okazja, jakich niewiele w roku.

9 listopada 2015

2 listopada 2015

Łagodny ziołowy szampon

Właściwa pielęgnacja włosów to dla mnie ważna sprawa, ponieważ mam włosy trudne do układania tzw. wieczna szopa. Gdy są dłuższe, bywają poskręcane lub w najlepszym razie lekko falowane. Przy krótkich problem polega na tym, że każdy włos układa się w inną stronę.