30 listopada 2014

Zabiorę Cię jesienią do Brukseli - przedpremierowa recenzja


Przedpremierowa recenzja książki.

"Zabiorę Cię jesienią do Brukseli" Agnieszki Korzeniewskiej to książka o charakterze trochę pamiętnikarskim, chwilami podróżniczym, a miejscami poradnikowym. Została napisana przez kobietę, która mieszka z rodziną w Belgii od kilkunastu lat i opisuje ten kraj z perspektywy emigrantki z Podlasia.

20 listopada 2014

Sprawdzone pomysły na prezenty pod choinkę

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami. Lubimy atmosferę oczekiwania na nie, a także przedświątecznej krzątaniny i przygotowywań. Oprócz wystroju domu czy menu na świątecznym stole, okres ten kojarzy się (nie tylko najmłodszym) z wizytą Św. Mikołaja,  który przynosi podarunki tym, którzy na nie przez cały rok zapracowali.

7 listopada 2014

Bo kocyk musi być mięciutki, ciepły i ładny

Kocyk dla dziecka przyda się zawsze i nie zaszkodzi, jeśli młodzi rodzice bądą mieli ich nawet kilka. Jak wiemy we wczesnym okresie życia dziecka rzeczy wymagają częstego prania/czyszczenia, więc zawsze warto mieć jakiś w zapasie.
Gdy nasza córka była mała miała swój ulubiony kocyk z Kubusiem Puchatkiem i w zasadzie nie rozstawała się z nim i nawet do prania nie chciała go oddawać, więc można sobie wyobrazić jak czasem wyglądał ;)
Oczywiście mieliśmy też inne kocyki, na przykład obowiązkowo woziliśmy jeden z aucie, aby podczas podróży czy niespodziewanego wyjazdu mieć pod ręką coś ciepłego i przyjemnego do okrycia dziecka.
Kocyk Dwuwarstwowy - Paseczki wz. 5

6 listopada 2014

Czy warto kupić gaz pieprzowy?

Późne powroty z pracy, wieczorne spacery z psem, powrót z zakupów przez słabo oświetlony park to sytuacje potencjalnie niebezpieczne nie tylko dla kobiety. W zaułku może czaić się złodziej lub gwałciciel. O wielu takich zdarzeniach słyszymy w telewizji lub czytamy w prasie i włos jeży się na głowie, do czego są zdolni niektórzy bandyci.
http://amator.fotografii.pinger.pl/m/3848060

5 listopada 2014

Zamówienie ze sklepu Ulubiona bielizna


Wychodzę z założenia, że bielizna powinna być przede wszystkim wygodna, a jeśli przy okazji ładnie wygląda, to mamy powód do zadowolenia, bo czujemy się w niej świetnie.