30 sierpnia 2014

23 sierpnia 2014

7 sierpnia 2014

Kolejna porcja książek o wysokości 19 cm :)O co właściwie chodzi?

Pisałam o tym TUTAJ

Jest to akcja, której celem jest popularyzacja czytelnictwa.

Moje wcześniejsze "osiągnięcie" to  80 cm.
Tym razem przeczytałam 19 cm, co daje łączny wynik 99 cm :D

B.Ollivier "Życie zaczyna się po sześćdziesiątce" - opowieść mężczyzny, który postanawia wyruszyć w samotną, długą podróż i opisuje swoje przemyślenia na temat spotkanych po drodze osób, przeżytych przygod. Nie porwała mnie jakoś szczególnie...

I. Meyza, W. Szabłowski "Nasz mały PRL" to historia dwójki młodych ludzi, którzy zdecydowali, że "przeniosą się w czasie" do okresu PRL-u. Dla mnie przyjemny powrót do czasów dzieciństwa, wiele wzruszających wspomnień. Na pewno jeszcze wrócę do tej pozycji :)

Trzy książki tematycznie związane z okresem II wojny światowej. Wspomnienia oparte na faktach bardzo lubię i okres historyczny nie ma tu większego znaczenia, ale przeżycia obozowe zawsze poruszają jakiś czuły punkt. Szczególnie, gdy bohaterem i uczestnikiem zdarzeń jaest dziecko, jak w przypadku historii M. Ostera.
  • D. Brauns "Cafe Auschwitz"
  • M. Oster "Gehinom znaczy piekło"
  • I. Fink "Wiosna 1941"
J. Sack "Śmierć anioła" - nie przepadam za mrocznymi, średniowiecznymi klimatami z nieziemskimi istotami, ale jakoś przebrnęłam do końca.

S. Bourne "Rachunek zemsty" - bardzo ciekawa książka, ktora łączy elementy powieści sensacyjnej z prawdą historyczną. Jestem zafascynowana twórczością tego autora.

D. Silva " Sprawa Rembrandta" - wartka i pełna zwrotów akcja, sprytna i zawiła intryga, książka trzyma w napięciu. Opowieść o zaginionym półtnie, które okazuje się być własnością starej Żydówki. Obraz Rembrandta uratował kobiecie życie. Jak do tego doszło? Zachęcam do przeczytania.

Znacie którąś z powyższych książek?

Polecicie mi coś ciekawego do czytania?