Olejek arganowy w praktycznych opakowaniach

 
 
Olej arganowy jest bardzo popularnym i cenionym olejem używanym w przemyśle kosmetycznym.

Argania spinosa zwana jest drzewem życia, dostarcza bowiem surowca w postaci oleju arganowego, który jest nie tylko produktem żywnościowym, ale posiada własności lecznicze. Tłoczeniem oleju arganowego, zgodnie z tradycją, zajmują się marokańskie kobiety.
Olej arganowy nazywany jest marokańskim złotem. Rozpoznaje się g Wo po lekko wpadającym w czerwień pomarańczowym zabarwieniu i charakterystycznym, delikatnym orzechowym zapachu.
Uzyskiwanie oleju jest bardzo pracochłonne i skomplikowane – do 1 l oleju potrzeba 30 kg nasion i 24 godziny pracy. Zbiory owocówsą ciężkie, ze względu na panujące w tym okresie upały. Wielka ilość owoców spada na ziemię w momencie dojrzałości. Ziarna pochodzące z owocu arganowego są zbierane, suszone, następnie opiekane na wolnym ogniu, by w kamiennym młynie ręcznie rozbić ich twardą skorupę. Mus powstający po rozbiciu skorupy jest przy pomocy letniej wody mieszany na pastę, z której zostanie wyciśnięty olej.
Olejków Argan Group używałyśmy z córką do włosów, skórek oraz twarzy.W każdym przypadku sprawdził się znakomicie. Stan skórek wokół paznokci poprawił się po kilku dniach, a włosy po użyciu olejku są miękkie i bardzo przyjemne w dotyku. Do włosów stosujemy co 4-5 dni.
Polecam produkty Argan Group także z powodu praktycznych opakowań. Buteleczka z atomizerem jest idealna, jeśli chcemy zastosować olejek do włosów lub ciała, natomiast roll-on najlepiej stosować do poszczególnych partii twarzy lub do skórek. Roll-on można z powodzeniem nosić w torebce, bo jest nieduży i wszędzie można go użyć.

Komentarze

 1. Moim zdaniem najlepsza rzecz jaka może być ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Olej arganowy-mój ulubieniec,w formie roll-on nie miałam,ale faktycznie mogę go mieć zawsze pod ręką :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Naprawdę polecam, to idealne rozwiązanie na wyjazd, do torebki :)

   Usuń
 3. Uwielbiam zapach olejku arganowego, a z resztą kto go nie lubi?

  OdpowiedzUsuń
 4. Pomysł z roll-on bardzo mi się podoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Odpowiedzi
  1. Żałuj i koniecznie zapoznaj się z asortymentem firmy :)

   Usuń

Prześlij komentarz

.

zBLOGowani.pl
Copyright © My lifestyle...